|
|
SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Pénzügy | A vártnál nagyobb bevétele és nyeresége volt a Morgan Stanley-nek
PÉNZÜGY
![]()
MTI: A vártnál nagyobb bevétele és nyeresége volt a Morgan Stanley-nek
2020-01-20 08:48 |
A rekordok évét tudhatja maga mögött a Morgan Stanley amerikai bankcsoport, amely a vártnál nagyobb bevétel mellett a vártnál nagyobb nyereséget termelt a negyedik negyedévben. A világ egyik vezető pénzügyi szolgáltatója, a hatodik legnagyobb amerikai bank csütörtökön kiadott gyorsjelentésében közölte, hogy nettó bevétele 10 milliárd 857 millió dollár volt a december 31-én végződött három hónapban, éves összehasonlításban 27 százalékkal emelkedett. Az adózott eredmény 2 milliárd 239 millió dollárt tett ki, 46,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A részvényesekre jutó nyereség 2 milliárd 85 millió dollár volt, 2018 negyedik negyedévéhez képest 53,2 százalékkal nőtt. Az egy részvényre jutó nyereség hígított értéke 1 dollár 30 centet tett ki, szemben az egy évvel korábbi 80 centtel. Elemzők 9,7 milliárd dolláros bevétel mellett 99 centes nyereségre számítottak a negyedik negyedévről. A New York-i székhelyű pénzügyi szolgáltató kereskedési és értékesítési üzletágának bevételei 28 százalékkal 3,19 milliárd dollárra nőttek. Ezen belül a kötvénykereskedésből származó bevételei több mint duplájára, 1,27 milliárd dollárra nőttek, a részvénykereskedésből származók viszont 0,5 százalékkal 1,92 milliárd dollárra süllyedtek. A befektetési banki üzletág bevételei 11 százalékkal, 1 milliárd 576 millió dollárra kúsztak fel. Az egész évet tekintve rekordnagyságú bevételt és nyereséget ért el a vállalat: a bevételek 3,3 százalékkal 41,41 milliárd dollárra, a profit pedig 3,4 százalékkal 9,04 milliárd dollárra nőtt. Az egy részvényre jutó nyereség hígított értéke 4,73 dollárról 5,19 dollárra emelkedett 2019-ben. A bank hatékonysági mutatója 73 százalékra rúgott, ezt az arányt a következő két évben 70-72 százalékra, hosszú távon pedig 70 százalék alá akarja leszorítani a menedzsment. A részvényhozamot a tavalyi 11,7 százalékról 13-15 százalékra emelnék 2022 végére, hosszú távon pedig 15-17 százalékra. A vagyonkezelési üzletágban pedig az adózás előtti profitmarzsot a tavalyi 27,2 százalékról a következő két évben 28-30 százalék közé, hosszú távon pedig 30 százalék és afölötti mértékre próbálják felhúzni. A New York-i tőzsdén jelentősen emelkedett a Morgan Stanley árfolyama a vártnál jobb gyorsjelentésnek és új, javított teljesítménycéloknak köszönhetően. A részvények 5,8 százalékos pluszban nyitották a kereskedést, bő egy órával később pedig 7,22 százalékos nyereségben, 56,76 dolláron állt az árfolyam. ![]() ![]()
TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL
![]()
|
![]() ![]()
Internet |
Légi ipar |
Gazdasági Jog |
Karrier |
Gyógyszeripar |
Hirdető/márka |
Ügynökség |
Kutatás |
Mobil |
E-biznisz |
Kereskedelem |
Logisztika |
DM/Promóció |
Design |
Rendezvény |
Felelősség |
PR |
Pénzügy |
Konferencia |
Kultúra |
Oktatás |
Pályázati projekt |
Üzlet |
Környezet |
Támogatás |
Digitalizáció |
Energia |
Technológia |
Statisztika |
Építőipar |
Élelmiszeripar |
Mezőgazdaság |
Ingatlan |
Egyéb |
Outdoor/indoor |
Idegenforgalom |
Szponzoráció |
Média |
Járműipar |
Tőzsde |
![]()
TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes! ![]() ![]() ![]()
lakásfelújítás | Liszt Ferenc Kamarazenekar | szivattyú | bőrápolás | retinol | hegesztőpajzs | párásító | kávékapszula | hőmérséklet | menstruáció | Játék | hajópadló | inkontinencia | Vizelettartás | tudás | Centrál Színház | társ | KunlunChem | autódekoráció | Knorr-Bremse | bónuszrendszer | Iskolaszer | alumíniumkerítés | tartálykutatás
![]() |
PARTNEREINK
|