|
|
SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Mobil | A Cellum felhőalapú NFC-s fizetéssel bővíti kínálatát
MOBIL
![]()
Cellum: A Cellum felhőalapú NFC-s fizetéssel bővíti kínálatát
2016-07-22 06:24 | Black Page Consulting
A mobiltárca-szolgáltató teljeskörű megoldással segít a pénzintézeteknek és mobilszolgáltatóknak betörni a mobilfizetési piacra. Európa egyik vezető mobiltárca-szolgáltatója, a Cellum bejelentette, hogy hamarosan új, ún. Host Card Emulation technológián alapuló érintésmentes fizetéssel bővíti ki a mobiltárca-megoldását. A Host Card Emulation (HCE) egy felhőalapú megoldás, aminek segítségével úgy lehet érintésmentes tranzakciókat bonyolítani, hogy semmilyen fizetési adatot nem kell a mobiltelefonon tárolni és nem szükséges SIM-kártyát cserélni, ez pedig gyorsabb és rugalmasabb implementációt tesz lehetővé. A HCE-alapú fizetési megoldás új funkcióként kerül be a Cellum már jól bevált mobilfizetési rendszerébe, amit világszerte számos nagy vállalat évek óta használ. A cég fejlesztette ki 2011-ben a MasterCard nevét elsőként viselő mobiltárcát a világon, azóta pedig több más piacvezető márkával lépett partnerségre hasonló tárca-megoldások bevezetése céljából, így többek között a Telenorral Magyarországon és Thaiföldön, valamint a telefongyártó Evercoss-szal Indonéziában. "Bár a cég számára nem idegen az NFC, hiszen voltak már korábban a technológián alapuló, sikeres implementációink, a Cellum egészen a közelmúltig alapvetően a távoli fizetésre koncentrált. A piac eddig egyszerűen nem volt elég érett." - mondta Ács Zoltán, a Cellum kutatás-fejlesztési igazgatója. "Azonban a helyzet megváltozott, ma már egyértelmű keresletet látunk gyors, biztonságos és legfőképpen könnyen bevezethető NFC-alapú megoldásokra." - tette hozzá. A Cellum tavaly közreműködött a MasterCarddal a MasterPass fizetési platform bevezetésében, és nemrég hivatalos MasterCard Digitális Beszállítóvá vált. A cégcsoport bankoknak és mobilszolgáltatóknak MasterPass-képes tárcákat, a kereskedőknek pedig integrációs szolgáltatásokat nyújt a saját, PCI DSS megfelelőségű rendszere segítségével. Ahogy a MasterCard új, HCE-alapú fizetéssel készül bővíteni a MasterPasst, a Cellum a partnerei számára ugyanezt a funkciót kínálja majd. "A Cellum évek óta szolgáltatja a mobiltárca-technológiáját márkázható termékként. Sikeres partnerségeink vannak Európától Ázsiáig, és rendkívül büszkék vagyunk rá, hogy a különböző partnereink és piacaink eltérő igényeit ki tudjuk elégíteni." - mondta Garamhegyi Ábel, a Cellum operatív igazgatója. "A MasterCard hivatalos Digitális Beszállítójaként a Cellum képes a MasterPass internetes élményét és a PayPass egyérintéses kényelmét egyetlen alkalmazásban, a partnercég márkaneve alatt kínálni az ügyfeleinek." - tette hozzá Garamhegyi. ![]() ![]()
TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL
![]()
|
![]() ![]()
Internet |
Légi ipar |
Gazdasági Jog |
Karrier |
Gyógyszeripar |
Hirdető/márka |
Ügynökség |
Kutatás |
Mobil |
E-biznisz |
Kereskedelem |
Logisztika |
DM/Promóció |
Design |
Rendezvény |
Felelősség |
PR |
Pénzügy |
Konferencia |
Kultúra |
Oktatás |
Pályázati projekt |
Üzlet |
Környezet |
Támogatás |
Digitalizáció |
Energia |
Technológia |
Statisztika |
Építőipar |
Élelmiszeripar |
Mezőgazdaság |
Ingatlan |
Egyéb |
Outdoor/indoor |
Idegenforgalom |
Szponzoráció |
Média |
Járműipar |
Tőzsde |
![]()
TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes! ![]() ![]() ![]()
létszám | Románia | IKEA | Valentin-nap | vendégéjszakák | BMW | Olaszország | ALDI | MNB | Rába | INA | Oroszország | SPAR | Alteo | Horvátország | AM | Szegedi Tudományegyetem | Pécsi Harmadik Színház | Sberbank | Masterplast | EU | Shell | ManpowerGroup | Magyar Állami Népi Együttes
![]() |
PARTNEREINK
|