SAJTÓKÖZLEMÉNYEK | Kereskedelem | Stabil növekedés és pozitív évzárás


Unilever: Stabil növekedés és pozitív évzárás
Külföld | 2013-01-24 11:57 | Próbakő Communications member of WorldCom PR Group



A tegnap nyilvánosságra hozott pénzügyi jelentés alapján az Unilever ismét pozitív eredményekkel és kétszámjegyű árbevétel-növekedéssel zárta a 2012-es évet. A feltörekvő piacok sikere továbbra is kiemelkedő.

A brit-holland tulajdonú élelmiszereket, tisztítószereket és kozmetikumokat forgalmazó multinacionális vállalat 10,5 százalékos növekedés mellett 51,3 milliárd euró éves forgalmmal zárta a 2012-es évet. A forgalom 55 százalékát, 11,4 százalékos növekedés mellett, a feltörekvő piacok adják. Az eredményekkel Paul Polman, az Unilever elnök-vezérigazgatója is elégedett: "Minden termékkategóriánk valamennyi piacon kiegyensúlyozottan nőtt, mind értékben, mind mennyiségben. Eredményeink jól tükrözik a nagyobb és jobb innovációk gyorsabb bevezetésébe fektetett munkánkat, valamint a megtakarítások folyamatos nyomon követését az üzletvitel minden területén. Külön öröm, hogy sikereink az Unilever Fenntarthatósági Tervének hatékonyságát is igazolják. Ugyanakkor a verseny továbbra is kiélezett, és a nyersanyagárak is napról-napra változnak, ezért ébernek kell lennünk. Az idei évben továbbra is a nyereséges növekedés és a stabil cash-flow megőrzése a cél."

Magyarországi helyzet

"A magyarországi Unilever a növekedés tekintetében nagyon jó évet tudhat maga mögött. Ráadásul az eredmény nem csak a hazai környezetben kiemelkedő, az európai rangsorban is az elsők között végeztünk. A növekedés különösen a jelenlegi nehéz gazdasági környezetben rendkívül nagy dolog, hiszen a magyar vegyi és kozmetikai piacok volumenben 4,5 százalékos csökkenéssel zárták az évet, és értékben is csak minimálisan növekedtek. Piacrészek tekintetében komolyabb növekedést csak a saját márkáknak és az Unilevernek sikerült elérnie 2012-ben, amire különösen büszkék vagyunk" - mondja Gyenes András, az Unilever Magyarország ügyvezető igazgatója.







TOVÁBBI ANYAGOK EBBŐL A KATEGÓRIÁBÓL







-tól   -ig
Internet  |  Légi ipar  |  Gazdasági Jog  |  Karrier  |  Gyógyszeripar  |  Hirdető/márka  |  Ügynökség  |  Kutatás  |  Mobil  |  E-biznisz  |  Kereskedelem  |  Logisztika  |  DM/Promóció  |  Design  |  Rendezvény  |  Felelősség  |  PR  |  Pénzügy  |  Konferencia  |  Kultúra  |  Oktatás  |  Pályázati projekt  |  Üzlet  |  Környezet  |  Támogatás  |  Digitalizáció  |  Energia  |  Technológia  |  Statisztika  |  Építőipar  |  Élelmiszeripar  |  Mezőgazdaság  |  Ingatlan  |  Egyéb  |  Outdoor/indoor  |  Idegenforgalom  |  Szponzoráció  |  Média  |  Járműipar  |  Tőzsde  | 

TÖLTSE FEL!
Küldjön nekünk Ön is sajtóközleményeket, melyeket ellenőrzés után ingyenesen megjelenítünk! A feltöltéshez regisztráció szükséges, ami szintén ingyenes!